הכנה לראיונות פרונטאליים
 

הריאיון הפרונטאלי הוא עדיין אחד הכלים המרכזיים של רכזות הגיוס להכיר מועמדים ולהתרשם מהיכולות שלהם. בה בעת, הריאיון הוא גם הזדמנות נהדרת עבור המועמד להתרשם ממקום העבודה, מהאנשים ומהתפקיד המוצע (במידה ולא מדובר בחברת השמה, אלא בחברה שאמורה לגייס אתכם).
 

להלן מספר טיפים שכדאי לאמץ לקראת הריאיון הפרונטאלי שלכם:
 

טיפ 1: התכוננו היטב מראש!
 

כאשר מזמינים אתכם לריאיון, הקפידו לרשום במדויק את מקום הריאיון (כתובת, בניין, קומה), את שמו של המראיין ותפקידו את פרטי ההתקשרות. הקדישו זמן מראש לקרוא קצת על החברה באינטרנט, ללמוד על דמויות מפתח בארגון, על תחומי פעילות, רכישות וכדומה. כמו כן, מקדו את עצמכם בהתאם לדרישות המשרה, ואם יש צורך בכך – שבו לרענן את החומר המקצועי!

טיפ 2: לוחות זמנים!
 

בבואכם לראיון הקפידו על הגעה בזמן, כלומר – תכננו להיות במקום 10 דקות לפני המועד שנקבע לכם! קחו בחשבון פקקים, חניה ואיתור המיקום המדויק בתוך הבניין. הגעה בזמן תאפשר לכם להיכנס לראיון רגועים יותר, ותשדר רצינות ודייקנות. אם אתם רואים שאתם עומדים לאחר, הודיעו על כך טלפונית מראש.

טיפ 3: הופעה חיצונית!

הקפידו על הופעתכם והתאימו אותם למקום העבודה. רצוי לא להופיע לראיון בגינס, אבל מצד שני – אין צורך בחליפה ועניבה. הופיעו בבגדים מכובדים, נקיים ומסודרים, והקפידו על ריח הגוף שלכם (בפר בימי הקיץ). כנאמר בביטוי המפורסם, אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני.

טיפ 4: סבלנות בזמן ההמתנה!

כאשר הגעתם לראיון (10 דקות לפני הזמן שנקבע לכם...), שבו בסבלנות והמתינו במקום שבו התבקשתם להמתין. אל תסתובבו במסדרונות! אל תחפשו בעצמכם את המראיין! אל תתראיינו טלפונית למקום עבודה אחר באותו זמן! בכלל, עדיף לצמצם שיחות אישיות במידת האפשר. יתכן שלא תיכנסו לראיון בדיוק בזמן שנקבע לכם. למרות שזה מעצבן לפעמים, התאזרו בהרבה הרבה סבלנות! לפעמים המראיין מתעכב שלא באשמתו, וחבל שתכנסו לראיון לא רגועים.

טיפ 5: הקשבה, מיקוד, דייקנות!

הקשיבו בתשומת לב לשאלותיו של המראיין. השתדלו לענות על מה שנשאלתם והישארו ממוקדים. אל תענו תשובות לקוניות מדי והשתדלו להוסיף דוגמאות. הקפידו על הבחנה בין עיקר לטפל והיזהרו מגלישה לפרטים לא רלוונטיים. שימו לב שאתם מדויקים ועקביים, המראיין ישים לב אם לא תהיו כאלה...חוסר דיוקים, הסברים שלא מניחים את הדעת וגמגומים מעוררים חוסר אמינות.

טיפ 6: התכוננו מראש לשאלות סטנדרטיות!

אם לא התראיינתם זמן רב, כדאי בהחלט לשקול להתאמן "על יבש" ולעשות סימולציות בבית, עם חבר או קרוב משפחה. בכל מקרה, ישנן שאלות סטנדרטיות שכמעט כל מראיין ישאל, בגרסה כזו או אחרת. אם תופתעו ולא תהיו מוכנים אליהן, זה יעורר סימני שאלה אצל המראיין. אתם מכירים את עצמכם הכי טוב ורכזות הגיוס לא מחפשות אנשים מושלמים. לכן הקדישו מראש מחשבה ליתרונות ולחסרונות שלכם, לדילמות מקצועיות שנתקלתם בהן וכיצד התמודדתם, לאתגרים שאתם מצפים להם, להצלחות מקצועיות וכן הלאה.

טיפ 7: בטאו את עצמכם היטב!

חשוב מאוד שתרגישו בנוח (אך לא נוח מדי) עם המראיין, ושתצאו מהריאיון שתחושה שהצלחתם לבטא את עצמכם כפי שרציתם, כלומר להביא לידי ביטוי את הניסיון, הכישורים והיכולות שלכם.

טיפ 8: סיבות עזיבה של מקום העבודה הקודם!

כמו בראיון הטלפוני, סביר להניח שגם בראיון הפרונטאלי תישאלו לגבי סיבות העזובה של מקומות עבודה קודמים ועל יכולתכם לספק ממליצים מאותם מקומות עבודה. היזהרו מאוד בתגובותיכם המילוליות והלא-מילוליות, והישארו נאמנים למקום העבודה הקודם שלכם. אף אחד לא רוצה עובד לא נאמן, או עובד שמכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ ומדבר בגנות הארגון שבו הוא עובד.

טיפ 10: פידבק!

לאחר הראיון, אפילו אם הרגשתם טוב ושנוצרה אוירה מאוד נעימה עם המראיין, לעולם אל תבקשו ממנו פידבקW גם אם הוא מראיין נחמד וחברי, הוא עדיין מראיין ולא חבר שלכם ולא ייתן לכם פידבק אמיתי. יתרה מכך, שאלה כזו תיצור תחושה שיש לכם בטחון עצמי נמוך ועלולה לפגום ברושם שהותרתם על המראיין.

המשיכו להתעדכן!

לאחר הראיון (כמובן, לא באותו רגע וגם לא באותו יום), המשיכו להתעדכן מול איש הקשר שלכם. בין אם אתם מתראיינים למשרה בארגון עצמו (הלקוח קצה) ובין אם אתם מיועדים למשרת מיקור חוץ (Outsourcing) באתר אחר, איש הקשר מרכז בידיו את התמונה השלמה. ההתרשמות שלכם מהראיון ומידת העניין שלכם בתפקיד יסייעו לו לקדם את מועמדותכם למשרה. מעבר לכך, המשך התעדכנות משדר רצינות ועניין במשרה.

 

למידע נוסף או פגישת ייעוץ חינם, אנא צרו קשר בטלפון 5150340-077 או בדוא"ל: info@titans2.com

  • Facebook - White Circle
  • Google+ - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • YouTube - White Circle
077-5150340
המגשימים 20 פתח תקווה בניין B קומה 3
INFO@TITANS2.COM